PŘÍRODNÍ A ORGANICKÉ

ingredience

Při výrobě našich produktů jsme čerpali z bylinkářské tradice a naše receptury jsou tak unikátním spojením organických ingrediencí.

Organický citrón

Citron používali již staří latinští, řečtí a arabští lékaři jako protilék proti jedu nebo jako prevenci proti epidemiím.

V kosmetice je již po generace známý pro svou schopnost dodat pokožce přirozený lesk a hebkost.

Organická mandarinka

Mandarinková kůra je používaná v tradiční medicíně již více než 2000 let. Je známá pro své antibakteriální a energizující vlastnosti.

Mandarinka bohatá na vitamín C se běžně používá v kosmetice pro své ochranné a zklidňující účinky.

who-we-are

Organický tymián

Je bohatý na esenciální oleje a již dlouhá léta se používá pro svou vůní, schopnost podporovat trávení i antiseptické vlastnosti. V kosmetice je známý, protože bojuje proti bakteriím způsobujícím zápach, čistí pokožku a reguluje tvorbu kožního mazu.

who-we-are

Organický rozmarýn

V době římské byl rozmarýn považován za posvátnou rostlinu a bylo o něm známé, že podporuje trávení. Používal se ale také jako obyčejné tonikum. V kosmetice se používá v přípravcích pro péči o pleť i vlasy, protože je čistí a tónuje. Také napomáhá, aby se pokožka sama osvěžovala.

who-we-are

Organický fík

Fík se považuje za vůbec nejstarší ovoce a je tradičně používán pro své protizánětlivé a zklidňující účinky. V kosmetice se využívá pro své hydratační vlastnosti a schopnost chránit před volnými radikály.

who-we-are

Organický ibišek

Léčebné účinky květu ibišku jsou známé již od starověku. Působí například jako antioxidant nebo napomáhá snižování krevního tlaku. V kosmetice se obvykle používá, protože dokáže účinně hydratovat a povzbuzovat pokožku.

who-we-are

Organické aloe vera

Aloe vera se používá již více než 5000 let pro své léčivé a kosmetické vlastnosti, především kvůli své silné hojivé schopnosti. Má mnoho skvělých kosmetických vlastností a je obzvláště vhodné pro citlivou pokožku díky svým protizánětlivým, hojivým a hydratačním vlastnostem.

who-we-are

Organický květ pomerančovníku

Lidé jej tradičně destilovali, aby z něj získali esenciální olej neroli, a jeho používání v 17. století zpopularizovala Anne Marie Orsini, vévodkyně z Bracciana a princezna nerolská. Květ pomerančovníku lze přidat do produktů pro péči o citlivou pleť, protože i té nejnáročnější pokožce propůjčí svou jemnost a zklidní ji.

who-we-are

Organická hroznová jádra

Hroznové víno bylo oblíbené již v mladší době kamenné, kdy se používalo jako lék na onemocnění kůže či infekci. Hroznový olej obsahuje vitamíny A a E a je známý pro své silné antioxidační a omlazující vlastnosti.

who-we-are

Mořská levandule

Mořská levandule se v medicíně používá na uvolnění nosních dutin a jako depurativum. Často se přidává do nočních krémů kvůli své schopnosti důkladné hydratace a omlazení pleti.

who-we-are

Organický slunečnicový olej

Ve starověku se používal na různých místech světa za léčebnými i kulinářskými účely, ale také v medicíně, například do odvarů k léčbě hadího uštknutí. Díky svým zvláčňujícím vlastnostem je slunečnicový olej účinnou složkou hydratačních produktů, protože pomáhá pokožce zadržovat vlhkost.

who-we-are

Organická růže damašská

V tradiční medicíně je známá již tisíce let především pro své uvolňující a povzbuzující vlastnosti. V kosmetice se používá, protože má mnoho užitečných vlastností. Dokáže například regenerovat, tónovat a zklidnit pokožku a stahovat póry.

who-we-are

Organický olivový olej

Olivovníky se pěstují již po staletí a vždy se využívaly k prevenci nebo léčbě nemocí. Všechny části tohoto stromu se dají nějak využít: plody, listy, květy i kmen. Ve starověkém Řecku se produkty z olivových listů a oleje používaly k léčbě nejrůznějších zánětů. Je bohatý na vitamíny, minerály a mastné kyseliny, a tak je jednou z nejstarších přísad italského receptu na krásu. Je opravdovým potěšením pro pokožku, protože ji vyživuje, zjemňuje, tónuje a regeneruje. Olivový olej je také skvělý na vlasy, protože je posiluje a navrací jim lesk.

who-we-are

Organická bazalka

Obohacená o vitamín A, K, C, hořčík, draslík, železo a vápník. Její obnovující a ochranné vlastnosti pomáhají utěšovat suchou a svědící pokožku hlavy a snižuje nadměrné vypadávání vlasů.

who-we-are

Organická šalvěj

Organická šalvěj je obohacená o protizánětlivé, adstringentní a antimikrobiální vlastnosti. Často se používá k léčbě pokožky hlavy, například proti lupům, ekzému a dermatitidě.

who-we-are

Organická máta

Organická máta je obohacená o mentol, který je v kosmetice často využíván k osvěžení pokožky hlavy a ochraně proti lupům. Díky jejím osvěžujícím a ochlazujícím vlastnostem pomáhá udržovat vlasy čisté a s pocitem svěžesti po celý den.

who-we-are

Přírodní organická bavlna

Přírodní organická bavlna je bezpečná pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou pokožku, protože je zklidňující a nedráždí pokožku díky své velmi měkké textuře.

Organicka Kosmetika